Ile czasu zajmuje proces regeneracji wtryskiwaczy?

Gdy pojawią się problemy z funkcjonowaniem wtryskiwaczy w dieslowskich jednostkach napędowych, rozwiązaniem sytuacji może być wymiana podzespołów na nowe. Bardziej ekonomiczną opcją jest regeneracja. Wielu użytkowników pojazdów zastanawia się nie tylko nad ceną, ale również czasem trwania regeneracji. Dobrze jest uzyskać informacje na ten temat.

Od czego zależy czas regeneracji wtryskiwaczy?

Zazwyczaj regeneracja wtryskiwaczy w wersji standardowej trwa od 1 do 3 dni. Istotny wpływ na czas naprawy ma stan wtrysków i stopień ich zużycia oraz ilość ich komponentów, które wymagają wymiany oraz szczególnej uwagi.

Na przykład sam rozpylacz wymienia się najczęściej w ciągu jednego dnia. Wymiana dodatkowych podzespołów sprawia jednak, że ten czas może się znacznie wydłużyć.

Kolejna kwestia to dostępność części w serwisie lub pobliskich sklepach. Jeśli trzeba je specjalnie zamawiać, wówczas czas oczekiwania na zregenerowany wtryskiwacz znacznie się wydłuża.

Najszybszą opcją jest posiadanie przez firmę już zregenerowanych wtryskiwaczy tego samego typu. Wiele firm oferuje taką opcję. W takim przypadku po otrzymaniu płatności i wadliwego komponentu, serwis przekazuje od razu zregenerowany element więc oczekiwanie jest ograniczone do minimum.

Wiele firm działa na rynku wysyłkowo. Do czasu regeneracji należy więc doliczyć czas przesyłki wadliwego wtryskiwacza do serwisu oraz zregenerowanego elementu do klienta.

Poszukiwanie fachowców regenerujących wtryskiwacze

W Polsce działalność prowadzi sporo firm zajmujących się regeneracją wtryskiwaczy. Wiele z nich zakłada własne strony internetowe, takie jak między innymi https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu. Poszukiwanie takich serwisów nie zajmuje więc zbyt wiele czasu ani nie jest trudne.