Assistance poza granicami Polski

Wypadki oraz kolizje drogowe są zdarzeniami, które mogą się przytrafić w dowolnym czasie i miejscu. Jeśli takie zdarzenia pojawią się na terenie Polski to kierowca będzie miał sporo opcji poradzenia sobie z kłopotem. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, jeśli kolizja lub nagła awaria wydarzy się na obszarze innego kraju. Sprawą absolutnie kluczową jest więc przygotowanie się na taką możliwość jeszcze przed wyruszeniem za granicę.

Pixabay/Autor: bayern-reporter_com

Ubezpieczenie Assistance – podstawowe informacje

Problem nagłego zdarzenia drogowego za granicą można rozwiązać dzięki specjalnej polisie ubezpieczeniowej na wypadek takich sytuacji. Ubezpieczenie Assistance znajduje zastosowanie, gdy dojdzie do wypadku oraz kolizji albo nagłej awarii. Kompletne polisy obejmują między innymi holowanie, transport medyczny oraz inne formy wsparcia. Dobrze jest więc dokładnie poznać oferty towarzystw i dopasować je do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Na co zwracać uwagę?

Na krajowym rynku ofert ubezpieczeniowych można znaleźć wiele różnych polis Assistance w pakietach podstawowych i rozszerzonych. Oferty podstawowe dotyczą jedynie naszego kraju, więc szukając ubezpieczenia Assistance przy okazji podróży za granicę, należy zwracać uwagę na polisy rozszerzone.

Bardzo ważne jest sprawdzenie odległości, jaką laweta pokona w ramach danej polisy. Ponadto dobrze jest zwrócić uwagę na usługi świadczone w razie kolizji i wypadku. Często pomoc drogowa w ofercie Assistance obejmuje dowóz paliwa, uruchamianie auta na kable, ładowanie akumulatora, transport medyczny, wynajem auta zastępczego, wsparcie tłumacza, a nawet nocleg w lokalnym hotelu. Takie usługi wchodzące w skład polisy są świetnym zabezpieczeniem dla osób planujących wyjazd zagraniczny.

Planując sporadyczne (np. turystyczne) wyjazdy za granicę, nie trzeba martwić się wykupem polisy Assistance na cały rok. Istnieje wiele towarzystw oferujących takie ubezpieczenie na krótszy okres, na przykład na 90 dni, itp. W ten sposób można sporo zaoszczędzić, jeśli wyjazdy zagraniczne nie są regularne.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pozytywną informacją jest to, że wiele polskich firm specjalizujących się w pomocy drogowej, oferuje usługi w ramach pakietów Assistance w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Wiele takich firm obsługuje klientów w całej Polsce i za granicą. Warto sprawdzać różne źródła w Internecie (np. stronę https://pomocdrogowa.info), aby odszukać takich usługodawców.