Jak poradzić sobie z uszkodzonym lub zużytym kołem dwumasowym?

Nowoczesne konstrukcje samochodów obejmują stosowanie różnych praktycznych komponentów. Do tego grona można zaliczyć na przykład koła dwumasowe odpowiedzialne za eliminowanie silnych wibracji generowanych przez wydajne i mocne silniki. To sprawia, że nie trzeba się martwić niskim komfortem podróżowania oraz zużyciem różnych elementów czy też podzespołów narażonych na drgania.

Pixabay/Autor: markusthomasde

Za sprawą tłumienia wibracji koła dwumasowe muszą pracować pod sporymi obciązeniami. To zwiększa ryzyko uszkodzenia albo zwyczajnego zużycia takiej części. W takiej sytuajci problem można rozwiązać na kilka sposobów.

Kupno nowego koła dwumasowego

Jedną z metod odzyskania sprawnej dwumasy jest jej wymiana na zupełnie nowe koło. To sprawia, że właściciel pojazdu otrzyma bezawaryjną część działającą przez wiele kilometrów. Problemem w tym przypadku jest jednak spory koszt nowej części sięgający nawet poziomu kilkunastu tysięcy złotych.

Kupno niedrogiego zamiennika lub używanej części

Mało kogo stać na zakup nowego, drogiego dwumasowego koła zamachowego. W przypadku używanego pojazdu, takie koło może przewyższyć wartość samochodu. Jedną z metod oszczędzania jest zakup niedrogiego zamiennika lub części używanej. W takiej sytuacji trzeba zachować ostrożność, ze względu na brak wiedzy o jakości i stanie danego elementu. Oznacza to, że krótko po montażu istnieje ryzyko, że taka niskiej jakości część ulegnie uszkodzeniu.

Profesjonalna regeneracja kół dwumasowych

Najciekawszą alternatywą wydaje się być regeneracja kół dwumasowych oferowana przez różne firmy, takie jak na przykład https://regeneracja-kola-dwumasowego.pl. Wiele takich firm obsługuje wysyłkowo ogólnopolskich klientów. Regeneracja polega na czyszczeniu, piaskowaniu, wyważaniu oraz wymianie pojedynczych elementów kół dwumasowych. Po złożeniu całości, koło pracuje zupełnie jak nowe przez wiele kilometrów. Cena takiej usługi jest jednak wielokrotnie niższa od zakupu nowej dwumasy.