Polerka samochodowa do użytku amatorskiego

Proces polerowania samochodu potrafi być bardzo żmudny i wymaga on dużej dokładności, ze strony osoby wykonującej taką czynność. Aby uzyskać doskonały efekt lakieru błyszczącego jak tuż po wyjeździe pojazdu z fabryki to warto zainwestować w dobrą polerkę. Dzięki takiemu urządzeniu możliwe jest szybkie pozbycie się zarysowań oraz zaoszczędzenie na usługach profesjonalnych firm specjalizujących się w detailingu.

Dlaczego warto sięgnąć po dobrą polerkę samochodową?

Trwała likwidacja rys na lakierze jest możliwa wyłącznie po skorzystaniu z porządnej maszyny polerskiej. Takie urządzenie wraz z odpowiednimi tarczami, gąbkami i pastami polerskimi sprawi, że nawet kilkunastoletnie samochody odzyskają swój atrakcyjny blask. Warto pomyśleć o samodzielnym polerowaniu, szczególnie jeśli rysy nie są głębokie i nie rzucają się mocno w oczy. W takim przypadku nie potrzeba profesjonalnych usług i można dzięki temu sporo zaoszczędzić.

Najpopularniejsze rodzaje polerek samochodowych do użytku amatorskiego

Istnieją dwa podstawowe rodzaje polerek przedstawione poniżej. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat:

  • Polerki obrotowe (rotacyjne) – są to proste urządzenia, które wykonują ruch obrotowy wokół własnej osi. Stosowanie takich urządzeń pozwala nawet na pozbycie się głębokich rys i wad lakieru samochodowego. Warto stosować taki sprzęt razem z mocnymi pastami ściernymi. Warto pamiętać, że urządzenia takie wytwarzają wysoką temperaturę, są szybkie i posiadają dużą siłę cięcia, dlatego poleca się je osobom, które wcześniej zapoznały się z działaniem takiego sprzętu.
  • Polerki orbitalno-rotacyjne DA („dual action”) – są one polecane w szczególności osobom, które nie mają żadnego doświadczenia i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polerowaniem pojazdów. Łączą one w sobie ruch rotacyjny z oscylacyjnym i wytwarzają mniejszą temperaturę podczas pracy. Ryzyko uszkodzenia lakieru jest więc dużo mniejsze.

Wybierając polerki, warto mieć na uwadze skok maszyny, czyli jej odchylenie względem osi oraz rozmiar talerza. Im jest on większy, tym większą powierzchnię będzie można wypolerować jednorazowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *